Menu

Sıkça Sorulan Sorular

 • GEÇ SAATLERDE DİREKSİYON DERSİ

  Sürücüler nasıl günün çeşitli saatlerinde araç kullanıyorsa siz sürücü adaylarımıza da eğitimlerimizde akşam, karanlık, görüşün kısıtlı olduğu saatlerde de direksiyon dersi vermekteyiz. Geç saatlerde araç eğitimi verilmesi aracın ışık aksamlarının öğrenilmesi, uzun ve kısa farların kullanımı, kısıtlı ve kör noktalarda nasıl tedbirler alınması gerektiği hususu eğitimlerimizde önemle vurgulanmaktadır.

  Bu nedenle de bu eğitimler son derece önem arz etmektedir.

  Hiçbir olumsuz koşul sizi korkutmasın!!!

 • HAFTA İÇİ MESAİ SONRASI EĞİTİMLERİMİZ

  Direksiyon derslerimiz hafta içi çalışan sürücü adaylarımızın tercih ettiği saatlere uygun olarak belirlenmektedir. Her zaman ilk derslerimizi gün içerinde , gün ışığından yararlanabileceğimiz saat dilimlerinde yapmayı tercih etmekteyiz. Direksiyon eğitimlerimizde en çok önem verdiğimiz şey ilk 2 derstir. Bu ilk 2 derste sürücü adayları korkularını yener, trafiğe adapte olur, panik durumundan çıkar ve de araç hakimiyeti artıracağı bir sürece girer. Bu sayede trafiğe ilk adaptasyon sağlanır.

 • KARLI VE YAĞMURLU HAVALARDA DİREKSİYON DERSİ

  Direksiyon eğitimlerinde sadece açık ve kuru havalarda değil her türlü hava şartlarında eğitim yapılması gerekmektedir. Sürücü adaylarının hava şartlarında karşılaşabileceği tüm riskleri görüp buna göre refleks geliştirmeleri , riskli durumlara karşı önceden tecrübe edinmeleri açısında son derece önemlidir. Çünkü bu tür hava koşullarında aracı yavaşlatma , doğru fren teknikleri , aracın kaygan zeminde gösterdiği tepkilere karşı sürüş teknikleri öğretilmektedir.

  Eğitimlerimizde özellikle bu havalarda direksiyon dersi tercih edilmektedir.

  Zorlu hava şartları araç kullanmanıza engel olmamalıdır !!!

 • EGİTİMLERDE YANINIZA BİR YAKININIZI ALABİLİRSİNİZ

  Direksiyon Geliştirme Merkezi, Türkiye' de direksiyon dersi eğitimi veren en önemli kurumsal firmaların başında gelmektedir.Ancak sürücü adaylarımız tanımadığı bir eğitmen ile araçta eğitim almaktan çekinebilmektedirler. Biz bu konuda hassas ve duyarlı bir kurum olarak yanınızda eğitim süresince bir yakınınızla ya da tanıdığınızla eğitime katılmanızı sağlıyoruz. Bizden aldığınız eğitim sayesinde hangi noktadan nerelere geldiğinizi de yakınınız görerek size destek olacaktır.

 • EĞİTİMİN YAPILDIĞI BÖLGELER

  Direksiyon dersi ön eğitim programlarımızda başlangıç olarak trafiğin çok yoğun olmadığı alanlarda araç tanıtımından başlanarak araç içi pedal işlev ve görevleri, vitesler, aynalar anlatılarak ilk ders planlanmaktadır. Bu alanlarda araç duruş-kalkış, yavaşlama şekilleri, direksiyon turları gibi temel araç kullanım becerileri geliştirilir.

  Sonrasında çok yoğun trafik de dahil olmak üzere tüm çevre ve bağlantı yolları kullanılarak tercih edilen her yerde eğitim yapılması esas alınmaktadır. Sürücü adayının tercih ettiği bölgeler de dikkate alınarak eğitim verilmektedir.

 • EĞİTİM SÜRELERİMİZ:

  Eğitim sürelerimiz Direksiyon Geliştirme Merkezi olarak 60 dakikadan oluşmaktadır. Derslerimiz günlük en az 2 şer saat yani 120 dakika olarak planlanmaktadır.

  Eğitimlerimizde kaliteden ödün vermeden ve başka hiçbir yerde edinemeyeceğiniz sürüş donanımına sahip olacağınız şekilde hizmet verilmektedir. Uzman eğitmenlerimiz den alacağınız ders ile kısa sürede araç kullanabilirsiniz.

 • PANİK VE KORKULARIMIZI NASIL  YENEBİLİRİZ?

  Bilinmeyen herşey insana korku verir. Sürücü adaylarının bilinç altındaki korkuları ve endişeleri trafik tecrübelerinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Biz eğitimlerimizde önce kişilerin trafiğe olan önyargı ,aşırı korku ve heyecanlarını önleyecek teknik ve psikolojik donanıma sahip eğitimciler sayesinde  neredeyse ilk 2 derste sürücü adaylarını bu sorunlarından kurtarıyoruz.

 • SÜRÜCÜ ADAYLARININ TRAFİĞE ÇIKIŞ SÜRESİ

  Araç kullanmak, deneyim ve tecrübe gerektiren bir süreçtir. Bu süreç sürücü adaylarının heyecan, korku,trafiğe ve kurallara adaptasyon, panik ve refleks durumlarına göre değişmektedir. Kişinin trafikte kendisini rahat hissedecek hale gelmesi ortalama 5 ile 10 günlük bir süreçtir. Bu da günlük 2 şer saat ders alındığını düşünürsek 10 ile 20 saat sürmektedir. Tabi ki bu süre kişiden kişiye göre değişlik gösterebileceğinden, tamamen sürücü adaylarının adaptasyon sürecine bağlıdır.

  Burada önemli olan süre değil doğru, profesyonel kişilerden bu eğitimi alarak güvenli sürüş tekniklerini öğrenerek iyi bir sürücü olmak hedeflenmelidir.

logo

HAKKIMIZDA

Direksiyon geliştirme merkezi trafiğe aracını iyi tanıyan, aracına ve kullandığı yollara göre hareket eden duyarlı ne yaptığını bilerek yapan, profesyonel davranan, trafik kurallarına yüzde yüz uyan, çevreye saygılı, bilinçli, öngörüsü yüksek ve örnek alınacak davranışlar sergileyen sürücü adaylarını yetiştirmek hedefleri doğrultusunda yapmayı görev edinmiş kurumsal firmadır.

GÜVENLİ BİR SÜRÜŞ İÇİN BİZİ TERCİH EDİN!!!

HARİTA

ETİKETLER

 • Direksiyon Eğitimi
 • Direksiyon Kursu
 • Direksiyon Geliştirme Merkezi
 • özel direksiyon dersi
 • Direksiyon Eğitimi İzle
 • Ehliyet Direksiyon Dersi
 • Direksiyon Dersi Video