Menu

ÖZEL DERSDİREKSİYON DERSİNDE NELER ÖĞRENİRİZ

Birinci ders: Bu ön eğitim dersi olup başlangıç olarak kabul ettiğimiz bir eğitim programıdır. Bu ön eğitim programın da genel olarak araç içi tanıtımlar, pedallar kullanımları, görev ve işlevleri, ayna koltuk ayarlamaları, bakış teknikleri, direksiyon tutuş .direksiyon çevirme yöntemleri, araç içi aydınlatma, silecekler, farlar uzun ve kısa ayarların yapılması, ayna bakış tekniklerinin doğru bakışla pekiştirilmesi, virajda aynaya bakış teknikleri. araç yakınlık uzaklık dereceleri, ve buna benzer tanıtımlar yapıldıktan sonra ön eğitim programı olduğundan biraz daha trafiğe kapalı bir alan tercihimiz olacaktır. Normalin biraz daha altında olan yerleri tercih ediyoruz ki bu ön eğitim programında herhangi bir aksaklık meydana gelmesin.Bu ilk dersimiz temel eğitim niteliğinde olduğundan önemli bir zaman dilimidir. İlk dersimizde araç tanıtımlarını yaptıktan sonra, vitesler le tanışma, araçla kalkış, duruş ve yavaşlama şekillerini öğreniyoruz.

İkinci ders: İlk ön eğitim programında öğrendiklerimizin bu derste genel tekrarı yapıldıktan sonra, araçla duruş kalkış çalışmalarının tekrarı, direksiyona olan hakimiyetimizin artırılması ve şerit, şerit izleme kuralları öğretilerek şeritte kalmanın önemi sollama şekilleri ve hatalı sollamanın tehlikelerini anlatıp uygulamalı olarak doğru ve zamanlı sollamalar yapılarak öneminin vurgulanması.Bu ön eğitim programı dahilinde başlangıç olarak geriye gidişler yapılır ve izahı anlatılır. Rampalarda duruş kalkış çalışmaları aracı geriye kaldırmadan kaldırmanın püf noktalarını öğrenmek ve tekrarlı olarak devamı yapılması.

Üçünçü ders: Artık araca olan hakimiyetimiz biraz arttığını gözlemlemeye başlayacağımız bu ön eğitim programımızda korku, heyecan ve panikten kurtulmuş olarak araç kullanmanın keyfine vararak direksiyon dersimizin faydalı hale getirilmesi. daha önceki direksiyon derslerinde öğrendiklerimizi hatırlayıp daha üst viteslerin kullanımı, uygun alanlarda park etme uygulamalarına başlanır ve bunların tekrarı sağlanır. Yokuşlarda park etme uygulamaları, yine yokuşlarda duruş-kalkış çalışmalarının tekrarları uygulatılır.

Dördüncü ders: Bu direksiyon dersimizde şimdiye kadar kazandıklarımız ve edindiğimiz bilgiler ve reflekslerimizin( daha önceki derslerin ) tekrarları yapılarak oturmamış hal ve hareketlerimizin tespit çalışması ve bunlara doğru yönelip kazanımlarını sağlamak . Araç kontrolünün sağlanması, uygun şerit tercihlerinin nasıl yapılması gerektiği, emniyetli duruş şekilleri, doğru aynaya bakma teknikleriyle sollamanın uygun olarak yapılmasının sağlanması gibi eğitimler yapılır. Daha yüksek hızlarda aracın hakimiyetini sağlamak şerit değiştirmek bu yüksek hızlarda ve doğru yavaşlama şekilleri öğretilir.Kavşak yaklaşımları kontrollü kontrolsüz kavşaklarda geçiş üstünlükleri uygulamalı olarak gösterme. Kavşak çalışmaları dahilin de, şerit değiştirme, araç sollama, solladıktan sonra doğru bir biçim de aracın önüne geçme, dönel kavşak çalışmaları ve bu alanlarda dönüş yapma uygulamaları yapılır.

Beşinci ders: Direksiyon derslerimizin tekrarlı olarak yapıldıktan sonra çoğunluklu olarak park etme şekilleri üzerinde durulur. Çevre yolları, kullanımları, Tem otoyolu, e-5 kara yolu kullanımları ve püf noktaları uygulamalı olarak anlatıp, şeritlerin uygunluk biçimlerine göre tercih edilmesi, köprü geçişleri, dar sokak çalışmaları ve sağa sola dar dönüşler yapılarak göz reflekslerimizi geliştirmek. Bu derste daha çok kullandığınız alanlar tercih edilip yol öğrenme çalışmaları yapılarak öğrenciyi ilk dönemlerin de daha sık kullanacağı yollar öğretilir.

Altıncı ders: Bu ön eğitim direksiyon dersin de güvenli, iyi bir kullanıcı olduğumuzu farkına varılması, zayıf yönlerimizin tespiti ve bu yönlerimizin doğru yöntemlerle giderilmesi, psikolojik olarak trafiğe uygun olup olmadığımızı kontrolünü sağlamak. Güvenli sürücü olmanın püf noktaları, sürücünün trafik psikolojisini geliştirmek, karşı tarafa saygıyı, her koşulda hoşgörüyü karşı ya öncelik verilmesini anlatıp, güvenli sürüş tekniklerini anlattıktan sonra varsa adayın kullanacağı aracı o araçla derse devam edilir ve uygun görülmesi takdirde eğitimler sonlandırılır.

Özel direksiyon dersi ücretleri hakkında ve detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız:

0555 317 07 10

0532 551 22 93

Direksiyon dersi:

Direksiyon eğitimleri teorik bilginin pratiğe çevrilmesi ile artan bir durumdur ve birbirine etki eden bir durumdur. Ne kadar çok tekra yapılırsa öğrenme süreci daha da kısalır. sürücü adayının hal ve hareketlerini düzgün ve koordineli bir şekilde yapabilmesi trafik içinde ki uyumlu tavırları elbetteki sık tekrarla sağlanmaktadır. Ve bu hal ve hareketler gün geçtikçe birer tecrübe haline gelir. Trafikte akıcı olarak araç kullanmak elbette ki büyük bir tecrübe gerektirir. İstanbul gibi yoğun trafikte aktif araç kullanabilmek büyük bir tecrübeye sahip olmakla daha da kolay hale gelecektir. Direksiyon Geliştirme Merkezi olarak pratik ve güvenli sürüş teknikleri eğitimlerimizle sizleri en kısa zamanda en donanımlı halde İstanbul'a hazırlıyoruz bu konuda bize güvenebilirsiniz.Direksiyon dersi bizlere neler kazandırır :

Araçla tanışıklığımız uzun süreli bir ilişki olmadığından elbetteki ilk deneyimlerimizde acemilik ve endişeler duyarız. Araca ilk bindiğimizde de kendimizi trafikte rahat hissetmeyiz ve tedirginlik yaşarız. Biz Direksiyon Geliştirme Merkezi olarak bu konuda kendini daima yenileyen uzman ekibimizle sizlere İstanbıul trafiği içinde aktif araç kullanacak hale gelmenizi kendimize görev edindik.şehir içi araç kullanımı için aldığımız her direksiyon dersi bize çok sayıda ve etkili fayda sağlayacaktır. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde yapacağınız eğitimlerimiz de psikolojik yönden de destek alarak araba ve araç kullanımı hakkında ki tüm korkularınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun yanında direksiyon geliştirme merkezin den almış olduğunu direksiyon dersleri sayesen de araçları en doğru şekilde tanıyıp ve ona hükmetme konusunda ne kadar ileri gidebileceğinizi göreceksiniz. Direksiyon dersi size araç içi tanıtımlar, aynalar ,aynalara doğru bakış tekniği, aynaları doğru okuma, araçların yakınlığı ve uzaklığı gibi iki ayrı püf noktaları, araç içi pedallar ve işlev-görevlerini neyi neden kullanacağını bilen, vitesler ve değiştirilmesi, silecekler, ışıklar, farlar kısa ve uzun ayarlanması, koltuk ayarları, oturuş ve direksiyon tutuş ve direksiyon turları gibi teknik konuları uygulatır ve öğretir. direksiyon eğitimleri sayesinde bir sürüş karakteri edinirsiniz. aracınızı trafiğe en uyumlu hale getirip trafik içinde kullanmaya dair her şeyi öğrenirsiniz. Direksiyon dersi size trafiğin en ince ayrıntılarını sürücülüğün püf noktalarını, araçla yapacağınız yolculukların güvenli bir hale gelmesi için teknik ofansif ve defansif kullanım şekillerini öğretir.


logo

HAKKIMIZDA

Direksiyon geliştirme merkezi trafiğe aracını iyi tanıyan, aracına ve kullandığı yollara göre hareket eden duyarlı ne yaptığını bilerek yapan, profesyonel davranan, trafik kurallarına yüzde yüz uyan, çevreye saygılı, bilinçli, öngörüsü yüksek ve örnek alınacak davranışlar sergileyen sürücü adaylarını yetiştirmek hedefleri doğrultusunda yapmayı görev edinmiş kurumsal firmadır.

GÜVENLİ BİR SÜRÜŞ İÇİN BİZİ TERCİH EDİN!!!

HARİTA

ETİKETLER

  • Direksiyon Eğitimi
  • Direksiyon Kursu
  • Direksiyon Geliştirme Merkezi
  • özel direksiyon dersi
  • Direksiyon Eğitimi İzle
  • Ehliyet Direksiyon Dersi
  • Direksiyon Dersi Video